Новини

2017-09-12

Саакашвілі повернувся

В неділю, 10 вересня, екс-глава Одеської ОДА та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, в’їхав на територію України через КП “Шегині” у Львівській області.

Як повідомляє ТСН, його прихильники прорвали оточення українських силовиків. Вони взяли в щільне кільце політика, а також депутатів і громадських діячів, які супроводжували його, і буквально «внесли» їх на територію України.

Міхеіл Саакашвілі, перетнувши кордон, одразу поїхав до Львову, де зустрівся з міським головою, лідером ПП «Об’єднання «Самопоміч» Андрієм Садовим.

Андрій Садовий висловив своє бачення справи:

«В українській політиці завжди панував принцип “або ти раб, або ти ворог”. Ситуацію, яка склалась після позбавлення Міхеїла Саакашвілі українського громадянства та акту приниження України на кордоні, можна спробувати вирішити на інших засадах. – коментує Андрій Садовий. – Я за:

– щоб в Україні панували закон, справедливість та повага до гідності громадянина. І саме влада та її очільники мають давати особистий приклад дій в таких координатах. Застосовуючи принцип “своїм – все, чужим – закон” вони штовхають країну в хаос;

– щоб влада мала авторитет та моральне право на прийняття сильних рішень та їх впровадження. Але це право не надається з гербовим посвідченням. Його потрібно заслужити конкретними діями та дотриманням принципів. Час рабського послуху минув;

– щоб українці були мудрими і усвідомлювали, що зовнішній ворог розраховує на розбрат та внутрішню ненависть в Україні. Але зовнішня загроза не може бути більше виправданням для відвертого реваншу олігархії та продовження грабунку країни.

Я проти:

– щоб Президент позбавляв громадянства тих, хто посмів стати в опозицію до нього. Це принижує як інститут громадянства України, так і авторитет інституту президенства;

– щоб влада використовувала перекриття руху через кордон, зупинку потягів, укріплення кордону між Україною та ЄС, завозила “тітушок”, зневажала права тисяч простих громадян виключно з метою не допустити до країни одну особу, думка якої не подобається Президенту;

– порушення закону будь-ким у правовій (!) державі.

Вважаю, що все ще є шанс у кожного зробити крок назустріч задля збереження людей та країни. Закликаю всі сторони негайно повернути ситуацію в правове поле і спільно повернути авторитет державної влади в країні а також базову повагу один до одного».

Ситуацію також прокоментував депутат Вінницької обласної ради від «Самопомочі» Сергій Стаднік: «Ті події, які ми спостерігаємо, є цілеспрямованими акціями нинішнього режиму проти можливих майбутніх конкурентів на політичній арені, як на мене».

«Ситуація з Саакашвілі ще раз підтверджує, що сьогодні треба новий суспільний договір між владою та народом, коли запрацює закон і процедура, бо це основа демократії. Влада повинна виконувати закони і лише потім вимагати цього виконання від народу». – зауважив депутат Вінницької міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Зєрщиков.

У Держприкордонслужбі заявили, що Саакашвілі незаконно перетнув польсько-український кордон. Поліція Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України