Новини

2018-11-16

Самбо: дисципліна та витривалість

Самбісти Вінниччини відзначили 80-ту річницю заснування самбо в Україні

Нещодавно видатні спортсмени та тренери-самбісти відзначили 80-ту річницю заснування самбо в Україні. Самбо – самооборона без зброї, вид спорту, який широко культивується на міжнародній спортивній арені та безпосередньо в Україні. Спортсмени-тренери урочисто зібралися, аби віддати шану тому виду спорту, якому віддано служать все життя. А також пригадати тих, хто першим виборював високі здобутки й ставали гордістю самбо України.

Ветеран спорту, срібний призер чемпіонату України серед ветеранів Михайло Попович розповів, що на теренах нашої держави самбо популяризується з 1934 року.

«А вже 16 листопада 1938 Всесоюзний комітет з фізичної культури і спорту видав наказ щодо розвитку самбо в Україні. І наступного року провели перший чемпіонат країни, який і далі успішно популяризується в Україні. За ці роки самбо виховало багато спортсменів, які здобули чимало нагород. Самбо ─ не тільки вид спортивного єдиноборства і система протидії противнику без застосування зброї, а й система виховання, що сприяє розвитку морально-вольових якостей, патріотизму і громадянськості. Самбо формує людей, здатних постояти за себе, за свою сім’ю, за Батьківщину», ─ коментує Михайло Попович.

Перший проректор Вінницького національного технічного університету Олександр Васілевський розповів, що саме в стінах їхнього навчального закладу започаткувалася боротьба самбо у Вінницькій області, чим дуже пишається колегія університету.

Під час урочистості пригадали тих спортсменів, яких вже нема. Тож усі  присутні й тренери вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих тренерів та спортсменів самбо.

Про важливість самбо в житті та розвитку особистості з власного досвіду розповів депутат облради від «Самопомочі» та  нинішній Президент федерації самбо у Вінницькій області Вадим Соляник: «Сьогодні зібралися тренери, які зробили великий вклад в розвиток самбо в Україні та у Вінницькій області зокрема. Люди, які виховали призерів та чемпіонів України й світу. Серед таких вихованців був і я. Тож завдячую їм своїми спортивними здобутками, адже саме ці тренери виховували мене, дисциплінуючи у спорті, відповідно ─ в житті. Тому я зміг досягти високого спортивного рівня у самбо ─ Майстра спорту України. А також реалізуватись як особистість. Бо заняття самбо формують твердий характер, стійкість і витривалість, сприяють виробленню самодисципліни і розвитку якостей, необхідних для досягнення життєвих цілей».

Як президент федерації самбо Вадим Соляник сприяє розвитку самбо на Вінниччині та межами області. За підтримки його Фонду систематично проводяться чемпіонати самбо, у рамках яких зустрічаються спортсмени з усієї України. У молодих спортсменів є можливість спробувати свої сили з достойними суперниками з інших областей. Досвідчені спортсмени мають можливість похизуватись своєю майстерністю та перейняти досвід майстрів України.

«Доки є віддані своїй справі тренери, в Україні зростатиме здорове духом і тілом покоління. Впевнений, що про досягнення вихованців тренерів-самбістів Вінниччини ми ще почуємо з міжнародних арен спорту», – зазначив Вадим Соляник.

DSC_0439 DSC_0453DSC_0462DSC_0478DSC_0455DSC_0468DSC_0487