Новини

2017-08-07

Що сталося з тростянецьким «Французьким»?

Екологічне лихо спіткало районний центр Тростянець. Депутати «Об’єднання «Самопоміч» підключилися до вирішення екологічної біди.

В кінці липня на одному із тростянецьких  ставків, який носить назву «Французький», раптово загинула вся риба. На берегах водойми розташовані два тростянецьких підприємства: м’ясокомбінат та спиртзавод. Щодо останнього, то після тривалого простою, підприємство відновило свою роботу, урочисте відкриття якого відбулося за участі районного керівництва.

Після того, як в 20-х числах липня зариблений ставок «Французький» перетворився на величезну калабатину із катастрофічною кількістю загиблої риби, громадськість негайно звернулися до місцевих органів влади, аби ті вжили відповідних природоохоронних заходів. Як засвідчили результати  аналізів, різке погіршення стану води не могло відбутися без стороннього впливу, якщо точніше – без стороннього зливу нечистот. Наразі відомо, що ні спиртзавод, ані м’ясокомбінат не беруть на себе відповідальність за екологічне лихо. Рівень вмісту аміаку в ставку – в чотири рази перевищує допустимі норми, рівень кисню в ньому – в чотири рази нижчий допустимої межі.

При Тростянецькій райдержадміністрації створена спеціальна комісія, яка має виявити винуватця трагедії. Більше того, до з’ясування причини екологічного лиха підключилася Вінницька обласна рада в особі заступника голови Ігоря Хміля. На нараді в Тростянецькій районній раді Ігор Хміль з’ясував, що на черговому засіданні спеціально створеної комісії вирішили надіслати відповідні листи до Держекоінспекції, Міністерство аграрної політики, відділення Нацполіції та проводити щотижневий моніторинг якості води.

«Зараз колір ставку – темно-коричневий, з різким запахом розпаду органіки, а раніше був найчистіший, де ми всі купалися в дитинстві», – зазначив Ігор Хміль на своїй сторінці в ФБ. Це питання буде на контролі в депутатів від «Об’єднання «Самопоміч», тим більше, що у день поїздки до Тростянця на ім’я Ігоря Хміля, як депутата Вінницької обласної ради, надійшло звернення від громадян про негативний екологічний вплив вказаних підприємств на навколишнє середовище.