Новини

2017-12-22

Що таке громадський бюджет і як ним користуватись?

Від політичної  партії «Самопоміч»  20 грудня відбувся одноденний тренінг «Громадський бюджет: шлях до взаємодії між владою та громадою» в рамках проекту «Запровадження ( партиципаторного ) громадського бюджету, як механізм прямої демократії та інструменту активізації громад  у Чернігівській,Чернівецькій та Вінницькій областях», який   ГО «Асоціація демократичного розвитку» реалізує  за підтримки фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

Даний  захід відвідали  представники  територіальних громад, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу та громадських активістів міст і селищ.
У ході тренінгу учасники отримали інформацію про суть партиципаторного (громадського) бюджету, його переваги, принципи та механізми запровадження.

Ознайомились із досвідом реалізації в Україні і світі. Проаналізували Положення польських та українських міст . Зокрема провели практичне завдання в  створених робочих групах на базі положень Перечинської ОТГ, Микулинецької ОТГ, Білозірської ОТГ, Новопсковської ОТГ .

Завдяки цьому стало зрозуміло, що громадський бюджет дозволяє людям безпосередньо мати вплив на бюджет міста чи села. Це створення платформи для спілкування мешканців із владою і між собою,  можливість говорити більше про розвиток благоустрою громади, знаходити порозуміння, брати відповідальність за якість свого життя.
Завдяки  тренеру Анні Ніколенко-Баєвій, учасники отримали допомогу у створенні власного Положення, належного до своєї місцевої ради.

DSCN3837 DSCN3871 DSCN3887 DSCN3891