Новини

2018-10-29

Сергій Стаднік: «Зелений туризм необхідно підтримати обласною програмою»

На сьогодні все більше популярності, насамперед серед жителів мегаполісів, набуває зелений туризм – відпочинок у сільській місцевості. І це є відкриттям нових можливостей. Бо жителі міст, їдучи в село, проживають там певний час іншим, здоровим життям. У такий спосіб повертаються до першоджерел.

Добре впливають на туристів, зміцнюючи їх духовно та фізично, сільські пейзажі, близькість річок, озер, лісів, гір, відсутність стресів та метушні, здорове харчування. Більше того, такий відпочинок включає пізнавальний елемент, бо туристи знайомляться з сільськими традиціями та культурою, народними промислами та ремеслами.

Про те, що зелений туризм – не лише відпочинок, а одна із складових розвитку туристичної галузі Вінниччини зокрема, говорить депутат Вінницької обласної ради від «Самопомочі» та член бюджетної комісії Сергій  Стаднік.

Тож нещодавно він запропонував депутатам-колегам до розгляду проект рішення про підтримку і розвиток зеленого туризму. Депутати облради підтримали таку пропозицію. І вже склали Звернення до Верховної Ради України з проханням якнайшвидше розглянути відповідні Законопроекти на підтримку розвитку зеленого туризму.

«Важливою проблемою економіки та держави загалом є сильне відставання та незбалансованість у розвитку сільських територій. Особливо це важливо для областей із високою часткою сільського населення, як, наприклад, Вінницька область, – говорить Сергій Стаднік. – Розвиток зеленого туризму для області є одним із видів самозайнятості населення, який підвищує роль краєзнавства, поєднує елементи активної діяльності і відпочинку. Відтворює життєве середовище, наближене до природи».

Депутат акцентував, що для стимулювання подальшого розвитку зеленого туризму, потрібно створити належні умови на законодавчому рівні. Мовляв, на сьогодні всі звернення підтримати розвиток проектів у цій галузі зводяться до конкурсу розвитку територіальних громад. Та Сергій Стаднік переконаний, що підтримка має бути не одноразова, а програмна і постійна.

«Як член бюджетної комісії я знаю, що багато програм потребують державної підтримки і зелений туризм зокрема. А по суті, не фінансуються ні з державного, ні з обласного бюджету. І в цьому є проблема. Проте, комісія затверджує фінансування витрат на канцтовари. А такі важливі речі як зелений туризм на знаходять підтримки державними програмами на обласному рівні. Хоча за підтримки цієї галузі можливий розвиток  сільської місцевості безпосередньо. Також є одним із засобів отримання доходів сільським населенням, як компонент комплексного розвитку сільських територій, також є одним із чинників подолання бідності в селі», – зазначає Сергій Стаднік.

Нині Сергій Стаднік продовжує працювати над тим, щоб безпосередньо на обласному рівні вносити зміни в програмі зеленого туризму та туризму загалом. Аби «зелені» проекти хоч якоюсь мірою фінансувалися державним коштом.