Новини

2018-08-22

Школи району не закриватимуть

Депутати Тростянецької районної ради від «Об’єднання «Самопоміч» беззастережно підтримали рішення про зняття з розгляду питання реорганізації Козинецької та Великостратіївської шкіл, а також  ліквідації Ободівської школи І-ІІ ступенів.

Переповнений сесійний зал, де проходила 23 чергова сесія Тростянецької райради 7-го скликання свідчив про абсолютне несприйняття людьми клопотання Тростянецької райдержадміністрації «оптимізувати» систему навчальних закладів району. Мова йшла про пониження ступеня шкіл у Великій Стратіївці та Козинцях до І-го ступеня та повну ліквідацію Ободівської школи І-ІІ ступенів.

Проблема закриття малокомплектних шкіл гостро стоїть по всій країні. У 2017 році, згідно статистики, на Вінниччині було реорганізовано 52 школи, а 9 з них закриті повністю. Середня наповнюваність шкіл навіть на половину не «дотягує» до проектної потужності. Наприклад, по Тростянецькому району середня наповнюваність шкіл складає 130 учнів, тоді як розраховані вони на 300-400 діток, а подекуди й більше.

Інфраструктура українських сіл, здебільшого складається з сільради, фельдшерсько-акушерського пункту (якщо його не закрили), старої (часто неопалювальної) будівлі клубу і, власне, школи. «Фактично школи в селах відіграють роль культурно-освітнього центру і закрити школу означає припинити освітнє життя, розвиток у селі. Ми категорично проти цього», — коментує ситуацію депутат Тростянецької райради від «Самопомочі» Наталія Гора.

«Усі три школи старанно готувалися до нового навчального року. Достатньо побачити, як адміністрації та вчителі цих шкіл все пофарбували, відремонтували і оздобили класи для свої учнів, щоб не зголоситися на клопотання відділу освіти райадміністрації, — відзначила депутат від «Самопомочі» Людмила Стефаненко. — Напередодні сесії ми бачили і чули позицію людей, які приїздили в райцентр відстоювати свої школи. Отже, наша позиція була однозначна: школи району мають бути збережені, допоки люди матимуть у них потребу».