Новини

2017-01-18

Співпраця депутатів обласного і районного рівнів

Голова обласної організації політичної партії  «Об’єднання «Самопоміч», депутат Вінницької обласної ради Ігор Хміль та депутат Тростянецької районної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Наталія Гора зустрілися  з головою Тростянецької районної ради Людмилою Скапровською та головою Тростянецької районної державної адміністрації Леонідом Лобанем, аби обговорити спільні дії у тих питаннях, які активізовані на рівні області.

Темою зустрічі стали два питання, які стосуються тростянецької громади. По-перше, йшлося про впровадження виключно безготівкової сплати благодійних (добровільних) внесків у Тростянецькій районній лікарні, яка є власністю місцевої громади. Такий варіант сплати благодійних внесків за ініціативою Ігоря Хміля вже прийнятий обласним депутатським корпусом і наразі розробляються механізми впровадження такої сплати. Бо не секрет, що передача готівки від пацієнтів ставала простим способом «перерозподілу» цих грошей по особистих кишенях, які жодним чином не пов’язані з лікарняною «касою». Аналогічний проект рішення, але вже для районного рівня, розроблений і зареєстрований депутатом Тростянецької районної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Наталією Горою. Його суть у тому, що пацієнти сплачуватимуть такі благодійні внески виключно через термінали, медперсоналу та працівникам благодійних фондів, які працюють на території лікарні, забороняється брати гроші від людей. Сплачені кошти буде легко обліковувати і, на переконання Ігоря Хміля, результатом стане те, що все що люди сплатили, повернеться на потреби лікарні, а отже – і самих пацієнтів. Такий алгоритм сплати та повернення коштів знайшов підтримку у керівників району і на найближчій сесії райради це питання буде винесене на розгляд депутатів.

Другою темою обговорення  було питання посилення соціального захисту учасників АТО. Один зі шляхів – це страхування військовослужбовців ЗСУ – мешканців Тростянецького району та області, які беруть участь в антитерористичній операції. Відповідний проект рішення вже зареєстровано у Вінницькій обласній раді (ініціатор – Ігор Хміль) і передбачає фінансування з обласного та районних бюджетів. На переконання Ігоря Хміля, страхування захисників України дасть можливість збільшити виплати під час лікування, проведення необхідних медичних операцій, протезування, реабілітації та додаткових соціальних виплат сім’ям у найтрагічніших випадках. Така позиція теж знайшла схвальний відгук Людмили Скапровської та Леоніда Лобаня, тож робота з розробки відповідного рішення та його реалізації йтиме як на обласному так і районному рівнях.

У цей же день депутат Вінницької обласної Ради Ігор Хміль завітав до Тростянецької школи-гімназії, з якою плідно співпрацює і надає необхідну підтримку протягом тривалого часу. Цього разу восьмикласникам було вручено ноутбук, як обов’язковий елемент сучасної школи. Відеоуроки, відео презентації, екранізація уривків фільмів української та світової класики стали доступними для викладачів української мови та літератури та їхніх учнів.

Трост райрада-4 Трост райрада54 Трост райрада56