Новини

2018-10-19

Стажування у Європі

Досвід європейських практик

Голова Вінницької обласної організації «Об’єднання Самопоміч» Ігор Хміль пройшов стажування в міжнародних інституціях Європи у рамках проекту «Парламенти світу. Міжнародні установи». У програмі якого передбачені  візити до Європарламенту,  Європейського Суду з Прав Людини, Ради Європи.

 «Мені видалась унікальна можливість відвідати офіційні інституції різних країн, парламенти та судові установи, отримати досвід та знання, послухати лекції та поспілкуватися з офіційними представниками політико-правової сфери Європи, – коментує Ігор Хміль. – У стінах Європейського парламенту вирішувалася доля багатьох законопроектів на підтримку України з боку Європейського Союзу. Саме тут розпочалося безпрецедентне розслідування щодо порушення базових цінностей європейського співтовариства з боку Угорщини, країни-учасниці. Зараз Угорщину звинувачують у неповазі до людської гідності, свободи, демократії і рівності, уряд якої чинить тиск на судову систему, обмежує свободу ЗМІ. Тож запровадження санкцій – неминуче».

У Європейському суді з прав людини Ігор Хміль взяв участь у слуханнях однієї з справ.

«На розгляді Європейського суду з прав людини справа Странд Лоббен проти Норвегії, – говорить Ігор Хміль. – Суть справи у тому, що біологічна мама спочатку відмовлялася від догляду за своєю дитиною, а через три роки опротестувала перебування дитини у прийомній сім’ї».

 Справа у ЄСПЛ перебуває з 2013 року і зараз розглядається Великою Палатою – це вже третій рівень суду.

«Кожна п’ята заява в ЄСПЛ стосується України, а всього за 20 років Європейський суд розглянув більше 67 тис. заяв проти України. Зараз із низки нових справ половина пов’язана з російською агресією. Про це також йшла мова на зустрічі в рамках проекту «Парламенти світу. Міжнародні установи», – зазначив Ігор Хміль.

21 Європарламент 27 ЄСПЛ 39 ЄСПЛ 93 Рада Європи 109 Рада Європи