Новини

2018-01-23

Система контролю водотоків

Вже понад 10 років у Вінницькій області існує проблема з питною водою з-під кранів. Зростання рівня забруднення річки Південний Буг обумовлено людським фактором та техногенним навантаженням.

Комунальні підприємства намагаються очистити воду, яку надають людям, але не вирішують проблему з забрудненням головного джерела води в області – Південного Бугу.  Тому генеральний директор Наукового парку «ДонНУ-ПОДІЛЛЯ», Юрій Клименко, звернувся до депутата Вінницької обласної ради Андрія Ковальова з проханням підтримати проект системи контролю забруднення водостоків.

Проект відповідає Обласній програмі «Питна вода» 2012-2020 і направлений на створення багатофункціональної системи моніторингу стану водотоків. Щоб контролювати забруднення річки планується створити автоматичну станцію та центр обробки інформації. Таким чином обладнання буде постійно фіксувати стан води та повідомляти про потенційні загрози.

«Вода – це джерело всього живого на планеті. Ми повинні дбати про її стан та усувати причини забруднення. Для цього потрібно відібрати зразки води, провести діагностику негативних явищ та сформувати відповідні заходи реагування. Все це включає в себе проект, який пропонують науковці», – розповідає Андрій Ковальов.

Проект вже представлено на постійній комісії обласної Ради з питань житлово-комунального господарства. На прикладі європейського контролю річок зроблено висновок, що саме моніторинг якості водних ресурсів допоможе покращити стан р. Південний Буг та води, яку доставляють в будинки вінничанам.