Новини

2019-02-01

Тарифи не перестають зростати, а виявляється, ми – ЗА?!

Коаліція громадських організації Ліга НІКА з партнерськими організаціями запросила вінничан на нефейкові відкриті обговорення стосовно чотирикратного збільшення плати за розподіл газу. Свою підтримку в організації публічних слухань надав заступник голови Вінницької обласної ради, депутат, очільник обласної організації ПП «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль.

«На зустріч ми запросили голови правлінь ОСББ та представники від ОСББ, уповноважених осіб від багатоквартирних будинків, представників компаній-управителей, голів квартальних комітетів, представників Вінницької облдержадміністрації, обласної і міської рад, представників громадських організацій та депутатів», – зазначила співорганізаторка слухань Ельвіра Мрясова.

«Мене все не влаштовує! За грудень мені прийшла платіжка на дві з половиною тисячі гривень, хіба я, пенсіонерка, можу стільки заплатити?!» – скаржиться старша будинку Альбіна Лєбєдєва.

Як виявилось, 22 грудня 2018 року ПАТ «Вінницягаз» провели відкриті обговорення за участю 12 представників громадськості, де схвалено рішення про необхідність привести тариф до економічно обгрунтованого рівня, тобто про підвищення.

«Газівники полізли до гаманця тисячі вінничан, адже вінницький монополіст ПАТ «Вінницягаз» вважає нормальною практику коригування об’єму використаного газу побутовими споживачами залежно від сезону. Але НКРЕКП заборонили «Вінницягазу» будь-які додаткові дорахування вінничанам», – прокоментував Ігор Хміль.

Представники ПАТ «Вінницягаз», зокрема фінансовий директор Сергій Кібітлевський, прийшов на відкрите обговорення для аргументації складових доходів та витрат на розподіл природного газу. Запевняє, тарифи не переглядалися два роки, а економічно необґрунтованими вони не були з 2014.

Присутні на відкритому обговоренні прийняли резолюцію про непогодження зміни структури й рекомендували ПАТ «Вінницягаз» пропрацювати і оптимізувати свої витрати. Організатори пообіцяли повернутись до обговорення. Протокол з результатами обговорень буде передано до НКРЕКП, що здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.