Новини

2018-12-12

Третина українців відчувають погіршення з правами людини після Майдану

Лише 4% вважають, що ситуація в сфері прав людини покращилася, ще 17% вважають, що щось змінювалося на краще, але водночас щось змінювалося на гірше. Натомість 34% заявили, що ситуація однозначно стала гіршою, а ще 29% вважають, що жодних змін не відбулося,  йдеться у звіті Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва.

Погіршення ситуації з дотриманням людських прав і свобод частіше відзначали мешканці сходу та центру (відповідно 49% і 39%ї), ніж інших регіонів України (22-24% опитаних). Однаково низько фіксують покращення ситуації в усіх регіонах, а про відсутність змін значно частіше казали респонденти з Донбасу (58%) та півдня (50%).

На запитання, з якими саме правами ситуація погіршилася, право на достатній рівень життя згадали 36% тих, хто відповів на це запитання.

На другому місці – право на соціальне забезпечення (24%) та право на працю (24%).  17% респондентів вбачає погіршення ситуації з реалізацією права на справедливий суд.

Серед прав, забезпеченням яких покращилося, опитані частіше згадували свободу пересування та свобода вибору місця проживання (12%), право на свободу думки, совісті та релігії (9%), свободу вираження та доступ до інформації (7%).

Жителі центру найменше з інших територій бачать дотримання громадянських прав і свобод, політичних та соціально-економічних прав.

При цьому менше половини опитаних пробували захищати власні права, а 55% ніколи й не намагалися.

Під час дослідження було опитано 1998 респондентів у всіх областях, крім окупованих територій. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,2%.