Новини

2017-06-21

У 105-ту річницю від дня народження М.П.Стельмаха ініціативна група «Об’єднання «Самопоміч» Літинського району долучилась до святкування

Традиційно на день народження одного з кращих прозаїків української літератури 20 століття, фольклориста і літературознавця, академіка  АН УРСР, лауреата державних премій, громадського діяча  Михайла Панасовича Стельмаха  в його рідному селі Дяківці, Літинського району  проводиться  літературно-мистецьке свято «Велика рідня», яке об’єднує всіх шанувальників творчості письменника.

Цього року з нагоди 105- річниці з дня народження письменника свято розпочалося з покладання квітів до скульптурного зображення  М.П.Стельмаха та оглядової екскурсії. У просторій залі музею-бібліотеки відбулася зустріч з сином Михайла Стельмаха – Дмитром Михайловичем, знаним  письменником  і перекладачем, а також  відомими письменниками Вінниччини. Було вручено літературну премію імені Михайла Стельмаха цьогорічним лауреатам :  Дмитру Стельмаху – в номінації «проза», Сергію Татчину –  в номінації «поезія», Андрію Стебелеву – в номінації «публіцистика».

Пролунало багато теплих слів про видатного письменника-земляка і його творчість, художній внесок в українську літературу та вручено подарунки літературно-меморіальному музею. До збагачення музейного фонду долучилась і  голова  ініціативної групи «Об’єднання «Самопоміч» у Літинському районі Зоя Міклеіна.  Дякуючи підтримці якої, було закуплено більше десятка книжкових видань творів М.П.Стельмаха  та два дуже цінних фольклористичних збірники, упорядником  і автором статей яких був Михайло Панасович.

Багато теплих і незабутніх  вражень отримали всі присутні, адже вкотре  доторкнулися до неповторного світу Стельмаха – Людини і Митця  .

На фото  – Дмитро Стельмах, Оксана Голованюк, Зоя Міклеіна, Оксана Гвоздинська.