Новини

2018-09-12

У Бару силами “Самопомочі” встановлять історію цілющих джерел

У рамках проекту  «Джерелами рідного краю», запровадженого членами Барської районної організації «Об’єднання «Самопоміч», стартував другий етап створення і розвитку туристичних веломаршрутів джерелами рідного краю.

Один із співкоординаторів  проекту «Джерелами рідного краю», член Барської районної організації «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Крикливий говорить: «Ще на початку цієї акції переважна більшість людей, які проживають у Бару та його довкілля, не знали і ніколи не чули про левову частку джерел  нашого краю. Навіть місцеві жителі знають лише про ті, які поруч і вже відомі. Але наша мета – дізнатися,  скільки їх усього, в якому вони стані, розчистити та облаштувати. Отже, аби мати повну інформаційну картину маловідомих і невідомих джерел району, ми залучили спільноту до обговорень у соцмережі Фейсбук. Тоді й виникла ідея – створити карту з маршрутами подорожей до цілющих джерел Барщини. Записати легенди та історії, пов’язані із ними».

Олександр Крикливий розповів, що впродовж весни та літа  цього року  члени Барської «Самопомочі» самостійно і через волонтерів, а також через мережу Фейсбук збирали інформацію про наявні джерела, їх стан та місце знаходження. Також велику і ґрунтовну дослідницьку роботу провела член молодіжного крила «Самопомочі-Бар» Людмила Гоголь.

У вересні завершено перший етап. На карту Google нанесені джерела, придатні до використання,  повз які складені туристичні піші, авто- , мото- , веломаршрути Барського району. З цією картою можна ознайомитись на сайті Барської міської ради.  Але на сьогодні є ще такі джерела, які потребують облаштування, а також елементарного догляду.

«Ще багато є занедбаних джерел, про які необхідно дбати. Тож, ми одразу розпочали другий етап проекту, який координують на сьогодні члени молодіжного крила «Самопомочі» на чолі з Олександром Школьніком, – говорить Олександр Крикливий. – Аби  отримати грантові кошти на очищення джерел, молодь вже працює над проектом. Тож, закликаємо всіх небайдужих і зацікавлених залучатися до проекту».

Для зв’язку безпосередньо із координатором другого етапу проекту «Джерелами рідного краю» Олександром Школьніком  надаємо контактний телефон 097-812-46-52. Оперативно про хід проекту можна дізнаватись через мережу Фейсбук у групі «Барчани всього світу».