Новини

2018-09-06

Управляй будинком відповідально

До депутата Вінницької обласної Ради від «Самопомочі», голови постійної комісії обласної Ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрія Ковальова звернулася управителька справами ОСББ «Злагода-94» з проблемою щодо виконання робіт з тепловою ізоляцією будинку. Вона розповіла, що понад 100 днів ведуться роботи з утеплення фасаду на умовах співфінансування. Проте, відповідно договору, роботи мали завершити протягом 60 днів з моменту його укладання.

Андрій Ковальов дану ситуацію прокоментував так: «Вибір проектної організації та побажання, які необхідно виконати під час ремонту вказують співвласники багатоквартирного будинку. Підрядника визначають за конкурсом у системі «ProZorro». Однак співвласники будинку мають право контролювати та вимагати від підрядника якісного виконання робіт. Наприклад, у договорі між ОСББ «Злагода-94» та підрядником є пункти, в яких передбачено штраф за порушення строків роботи. Дуже важливо ретельно і уважно підходити до вибору підрядника, а також слідкувати за дотриманням усіх умов договору».

Також мешканці будинку наголосили, що через ремонтні роботи було створено антисанітарний стан прибудинкової території через невиконання умов договору щодо вчасного вивезення будівельного сміття.
Проте на усні прохання вивезти сміття й усунути антисанітарний стан прибудинкової території, а також пришвидшити виконання робіт, підрядник не зауважив.

«У разі виникнення порушень, необхідно у письмовому вигляді вести будь-які комунікації, – говорить Андрій Ковальов. – Аби було підтвердження фактів звернення. Такі документи обов’язково необхідно додавати до звернень, використовуючи їх для відшкодування коштів, а також для покарання безвідповідального підрядника».

У результаті спілкування Андрій Ковальов запропонував написати листа на ім’я очільника Вінницької міської ради з повним роз’ясненням ситуацій, яка склалася. Також рекомендував додати зображення – докази невиконання робіт та порушення графіку.

Усі заходи, які ми проводимо в напрямку ЖКГ, відбуваються в рамках Національного проекту «Будь господарем власного будинку». Аби консультувати співвласників будинків, а також допомогти їм у проведенні зборів і у вирішенні складних завдань, ми створили експертне середовище із залученням фахівців.
У разі необхідності підтримки з нашого боку, звертайтеся за номером телефону – 063 – 470 – 00 – 44.