Новини

2017-04-28

Усі військові, що повернулися із зони бойових дій, потребують медичної та реабілітаційної допомоги

Саме для обговорення цього питання відбулась нарада з питань медичного забезпечення ветеранів війни-учасників антитерористичної операції Вінниччини.

Під час наради учасники обговорили питання організації надання медичної допомоги ветеранам війни в закладах охорони здоров’я Вінницької області; організації санаторно-курортного лікування учасників АТО у 2017 році; ролі обласного клінічного госпіталю ветеранів війни в організації реабілітації учасників АТО; забезпечення застрахованих осіб, учасників АТО, реабілітаційним санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; права учасників АТО у сфері охорони здоров’я.

Ці та інші нагальні питання долучились обговорити голови громадських організацій та об’єднань учасників АТО з директором департаменту охорони здоров’я Людмилою Грабович, директором соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації Наталією Заболотною, директором департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігорем Івасюком,  головою комісії з питань охорони здоров’я Вінницької облради Ярославом Хребтієм (фракція “Об’єднання “Самопоміч”). Присутні також були головні лікарі обласних, міських та районних закладів охорони здоров’я.

Згідно з чинним законодавством, з нинішнього року кожен учасник АТО має право самостійно обирати санаторій, в якому проходитиме лікування, попередньо узгодивши питання з лікарем та органом соціального захисту.

Для обслуговування учасників АТО та демобілізованих розроблено маршрути з надання меддопомоги, відновного лікування та реабілітаційних заходів. В них задіяні фактично всі заклади охорони здоров’я, як третинного, так і вторинного рівнів. Учасники АТО можуть звертатися за місцем проживання у центральні районні лікарні та лікарні Вінниці. В області забезпечується безкоштовне амбулаторне лікування за пільговими рецептами. Їх за необхідності можна отримати в центрах сімейної медицини.

«Цього року планується оздоровити і категорію вдів загиблих учасників АТО, які мають дітей до 6 років на базі Немирівського «Авангарду». Також, 30 дітей учасників АТО матимуть змогу відпочити цього річ у Чехії», – зазначила Наталя Заболотна.

Діалог між представниками влади та учасниками бойових дій виявився насиченим та подекуди навіть гарячим. Військових турбували питання, пов’язані із отриманням відповідних документів та довідок. Окремо постала проблема комунікації з органами влади та інформованості військових щодо маршруту звернення після ротації з зони бойових дій.

Та попри дискусії, які тривали майже три години, вдалось знайти порозуміння і напрацювати план дій. Усі нагальні питання, які окреслили АТОвці, взяті на контроль відповідними департаментами та особисто головою комісії з питань охорони здоров’я Вінницької облради Ярославом Хребтієм.

Фото – Вінницька ОДА

Хребтий

Хребтый