Новини

2018-05-29

Устянська громада запрошує на роботу лікаря

Вже пішов другий рік, як в селі Устя Бершадського району немає лікаря. В Устянську ОТГ входить два села: власне Устя та село Лугова із загальною кількістю 2600 жителів. В Усті є добре облаштована амбулаторія сімейної медицини, де пацієнтів приймають фельдшер, акушер, стоматолог, працюють медсестри, а от лікаря немає. Про відкриту вакансію лікаря мешканці села розповіли депутату Вінницької обласної Ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ігорю Хмілю під час виїзного прийому громадян.

«Ми не залишили людей без медичної допомоги. Наша амбулаторія працює щодня — до 16.00. А з 18.00 і до ранку людей приймають на пункті базування швидкої допомоги. Районні медики швидкої допомоги також працюють і у вихідні та святкові дні, — розповідає голова Устянської ОТГ Володимир Фіщук. — Ми підтримуємо роботу пункту швидкої допомоги, який обслуговує села Устя, Лугову, Велику Киріївку, Осіївку. Ніколи не відмовили в запчастинах до карети швидкої допомоги, чи в пальному. Тож лікаря нашої місцевої амбулаторії ми забезпечимо усім необхідним».

«Якщо лікар чи сім’я лікарів виявить бажання до нас приїхати і тут працювати, то ми сприятимемо у всьому. Забезпечимо житлом – квартирою, чи житловим будинком. При бажанні – надамо земельну ділянку під забудову чи для ведення особистого господарства, — обіцяє Володимир Васильович.

За словами Устянського голови, сільська влада тісно співпрацює з місцевим потужним господарством. Голова цього господарства – місцевий мешканець, який, як ніхто розуміє потреби села і дуже активно підтримує усі соціальні проекти. Медицину місцеве господарство тим більше підтримає, і готове надавати найвигідніші умови для спеціаліста, запевнив Володимир Васильович.

Не було жодного разу так, що лікар виїхала на виклик до старенького чи хворого, а в неї забракло медикаментів: «Лікарці, яка вийшла на пенсію за вислугою років, було дуже комфортно з нами працювати, бо ми завжди йшли на зустріч медичним потребам. Виділяємо кошти і з сільського бюджету, виділяє і місцеве господарство. Ми забезпечували і надалі готові забезпечувати необхідними засобами лікаря, який приїде до нас на роботу»,  — запевнив Володимир Васильович.

Не можна сказати, що місцева влада не думала над тим, аби підготувати свої місцеві кадри для якісного надання медичних послуг мешканцям. «Відправити на навчання зараз дитину із села – це означає, що пройде не багато не мало, років з сім. За такий довгий час не одне людське життя може вкоротитися, якщо у нас не буде зараз медика-спеціаліста», — зазначив Володимир Васильович.

Село Устя – одне з найрозвиненіших сіл Бершадського району і знаходиться в 12 кілометрах від райцентру. Тож якщо хтось виявить бажання працювати у селі лікарем амбулаторії ЗПСМ, може зателефонувати особисто Володимиру Васильовичу Фіщуку (068)513-39-00, або депутату Устянської сільради Ніні Іванівні Швайдак (097)912-71-50.