Новини

2017-09-21

«Важливо, щоб влада працювала прозоро та залучала громаду до прийняття важливих рішень» – Борис Швець

Знайомимо Вас з депутатом Тиврівської районної ради, головою комісії з питань соціальної  та гуманітарної політики, головою Тиврівського осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч», – Борисом Швецем, який має амбітні плани та конкретні досягнення.

 Минуло вже майже 2 роки відколи Ви є депутатом районної ради і очолили гуманітарну комісію. Які найбільш актуальні проблеми для Тиврівщини існують насьогодні у сфері медицини, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту?

– Особлива  увага приділялась  галузі  освіти. Я особисто був присутнім на нарадах, колегіях та  серпневих  учительських  конференціях.  Це  дає  змогу відчути  ритм  роботи  галузі, оперативно відреагувати на ситуацію. З’ясував стан  готовності  закладів до  нового  навчального  року  та  опалювального  сезону, об’їздивши усі  школи та  ДНЗ. Для  підтримки  галузі  освіти нами прийнято три програми з  відповідним  фінансовим  ресурсом. Також, мною спільно з районним відділом освіти  було розроблено та прийнято на сесії районної ради програму, яка передбачає відкриття інклюзивних класів на базі навчальних закладів району, на що додатково було виділено близько 400 тис. грн. з районного бюджету.

Найбільш проблемними залишаються питання медичного  обслуговування  населення. Комісією було  підготовлено  і  направлено звернення  до  профільного  комітету  Верховної  Ради  України з  вимогою вжиття  невідкладних  заходів з виведення  медичної  галузі  зі стану  занепаду. Також, мною, як головою комісії, було ініційовано створення лабораторій на базі медичних закладів району, депутати районної ради підтримали цю ідею.

Наша  профільна  комісія шукала шляхи поліпшення й матеріально – технічного забезпечення  медичних  установ району. Результатом спільних  зусиль  стало  додаткове виділення  з державного  та районного бюджетів  932,6  тис. грн. на заміну  вікон  та  реконструкцію системи теплопостачання   в  Гніванській  АЗПСМ, близько  300 тис. грн. ЦРЛ на  придбання матеріалів, медикаментів, ремонт системи  подачі  кисню  та  інші  потреби, 61,6  тис. грн.  ЦПМСД на  придбання  твердого  палива.

В умовах складної економічної  ситуації,  низького  рівня  життя постійна  комісія особливу  увагу  приділяла питанню  соціального  захисту. Як результат, вдалось встановити  додаткові виплати  для  окремих  категорій  населення. Тож, цьоріч з  січня по  вересень  в  рамках  цієї  програми жителям  району  надано  матеріальну  допомогу  на  загальну  суму   понад 300 тис. грн.

Найголовнішим  підсумком  нашої  спільної  роботи є не  кількість  засідань та  прийнятих  рішень,  а те, що до  нас  щоденно  звертаються  люди.  І  хоча ми  не завжди  можемо  допомогти  у  вирішенні  їхніх  проблем – є факт  довіри  до  депутатського  корпусу і це  вимагає  від  нас  іще  більшої  праці.
 Поговорімо про Вашу депутатську роботу.

– Часто буваю у себе на окрузі, спілкуюся з громадою, постійно тримаю зворотній зв’язок. Здебільшого люди звертаються з проблемами житлово-комунального господарства, транспорту, ремонту житла та благоустрою, зростання цін, отримання пільг, медичного та лікарського забезпечення, а також – порушення трудових прав й чимало іншого. Дехто просить допомоги у працевлаштуванні та матеріальної підтримки. Я завжди на звязку: в офісі «Самопомочі» у м. Гнівані, в соціальній  мережі та на телефоні, часто виїжджаю у громади, трудові колективи, організовуємо різноманітні заходи.

 Чи вдалося районному партійному осередку вже реалізувати деякі свої ідеї, досягти певних результатів?

– Командою районного осередку протягом двох років було ініційовано та проведено близько 70 заходів у сфері освіти, спорту та культури. Багато уваги приділено роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування та малозабезпеченими.

Для нас є також надважливим завданням – реалізація проектів, які б розвивали підприємницьку діяльність шляхом залучення інвестицій, підтримка та допомога сім’ям учасників АТО, проекти, направлені на боротьбу з корупцією, розвиток медицини та освіти.

 На жаль, насьогодні існує ще досить високий рівень недовіри до влади. Що на Вашу думку необхідно змінити для покращення відносин між районною, міською владою та громадою?

– На мій погляд, це проблема усієї України. В умовах такої політичної кризи в державі дуже важко розвиватись та працювати. Дуже важливо, щоб влада працювала прозоро, залучала громаду до прийняття важливих рішень.

 І наостанок, Ваше відношення до створення ОТГ на Тиврівщині?

– Я вважаю, що децентралізація – це єдиний інструмент, який зробить Україну вільною і сильною. Коли  громади об’єднуються – вони отримують можливість мати дохід у місцевий бюджет для розвитку інфраструктури, медичного забезпечення, розвитку шкіл. Громада самостійно вирішує питання щодо ремонту доріг,  освітлення вулиць, благоустрою. Тому ОТГ – це великий крок вперед для реального самоврядування в країні.