Новини

2017-10-18

Велика політична реформа: сподівання та вимоги

Зняти депутатську недоторканність, запровадити нове виборче законодавство за відкритими партійними списками та створити антикорупційний суд. Із такими вимогами 17 жовтня в урядовому кварталі української столиці зібралися активісти з усіх регіонів України.

Рамки металошукачів та понад три тисячі охоронців у повній амуніції, які з усіх боків та в кілька загороджувальних ліній оточили будівлю парламенту — так діюча влада зустріла мирних мітингувальників.

У мирній протестній акції Вінниччину представляли партійці та активісти «Об’єднання «Самопоміч», інших політичних партій, громадських ініціатив та рухів, які діють в області.

У першій половині дня учасники велелюдного мітингу сподівалися на розумні кроки провладної більшості, сподівалися на те, що проекти законів, які стосуються проголошених вимог, будуть поставлені на голосування.

Дещо провокативними були гучні залпи гармат, які певний час луною розходилися центральними вулицями міста і стривожили мирних мітингувальників. Згодом зі сцени пояснили, що гарматний салют влаштовано на честь мальтійського президента. Але такий збіг обставин не робить честі владі, бо схоже на завуальоване залякування тих, хто вимагає виконання політичних обіцянок, які привели нинішніх можновладців до влади.

Ближче до обіду стало зрозуміло, що більшість депутатів всіляко пручатимуться, бо йшли в парламент не для суспільного, а лише для власного блага. Більше того, під формальними приводами спікер парламенту так і не наважився дослухатися до вимог мітингувальників та народних депутатів, які розробляли прогресивні законопроекти.

Активісти різних політичних сил, зокрема «Об’єднання «Самопоміч», незадоволені бездіяльністю керівництва парламенту, вирішили залишитися біля будівлі Верховної Ради, встановивши там наметове містечко. Якщо влада не піде на поступки і не виконає обіцянок, які дала людям на Майдані в 2014 році, протест демократичних сил може стати безстроковим.