Новини

2017-11-28

Від об’єднання до успіху: як планує розвиватися Барська ОТГ

Про найближчі плани розвитку Барської об’єднаної територіальної громади та її стратегічні пріоритети журналісти дізнавались в рамках прес-туру «Від об’єднання до успіху», організованого Вінницьким центром розвитку місцевого самоврядування.

Сьогодні Барська об’єднана громада на етапі завершення розробки плану розвитку на 2018-2020 роки. У цій стратегії відчутний акцент на розвиток території, як туристичної Мекки в регіоні та створення інвестиційної привабливості громади.

У той же час міський голова, представник «Об’єднання «Самопоміч» Артур Цицюрський відзначає, що планів багато, але коштів на все не вистачає. До речі, плановий бюджет громади на 2017 рік – 88,4 млн грн.

«Довго дискутуючи, ми обрали три основних напрями розвитку території. Оскільки у нас місто зі славною історичною складовою, то це – ставка на туризм. У нас регіон аграрний, тому акцентуватимемо на садівництві – у нас все є для цього. І третє – молодь, активність містян, – цитує vinnitsaok міського голову, представника від «Об’єднання «Самопоміч» Артура Цицюрського.

За його словами, громада отримала 512 тисяч гривень державної субвенції на розвиток територій, що приєднались до міста. А це – села Антонівка, Глинянка та Широке. Завдання – максимально використати їх на користь саме цих населених пунктів.

«Ми підписали договір з автодором на співфінансування дороги Бар-Антонівка. Свою частину внесли, автодор ще обіцяє. Там є затримки з коштами. Виготовили вже техумови і приступаємо до виготовлення проекту з освітлення цих сіл. Біля Глинянської школи впорядкували територію. Зустрічі мали в селах – говорили про облаштування на їхніх територіях ягідників. У нас є підприємець, який заготовляє ягоди, він обіцяє їм безплатно посадовий матеріал. Це «витягує» нас на рішення про будівництво водогонів на тій території, щоб могли ці ягідники мати крапельне зрошення. Усі наші ставки – з Хмельниччини до Бару – 300 гектарів плеса – дуже приваблива зона для відпочинку. Усі туди приїжджають на риболовлю. Це – зелений туризм, там дуже гарна місцина».

Нині у Барській ОТГ вже приступили до спорудження сміттєсортувального комплексу.  Цього року виготовили проектно-кошторисну документацію, отримали експертний висновок, а право виготовити сортувальну станцію через систему ProZorro виграв місцевий машинобудівний завод.

Є ще у громади й пропозиції для інвесторів – це, наприклад, 45 гектарів земельної площі в межах міста з можливістю підведення всіх необхідних інженерних комунікацій. Можливо, тут буде індустріальний парк.

Ще частина земель на околиці міста уже розглядається інвесторами під будівництво сонячної  електростанції. Наразі уже є три пропозиції, з яких обиратимуть найкращу для зведення фотогальванічної станції. Вартість вигоди для громади – в близько 600 тисяч гривень щороку.

Нагадаємо, під час виборів до Барської міської об’єднаної територіальної громади 18 грудня минулого року кандидати в депутати від «Об’єднання «Самопоміч» отримали переважну більшість голосів виборців і зараз складають більшість у раді ОТГ. Представник «Самопомочі» на посаду голови ОТГ Артур Цицюрський здобув переконливу перемогу. Тоді він набрав 46,19 % голосів, а його найближчий суперник – 27,62% голосів.