Новини

2018-01-29

Відставка Єгора Соболєва. Голосування вінницьких нардепів

Пригадаємо події останнього сесійного тижня 2017 року.

Перші голосування задля скасування депутатської недоторканості, переходу до виборів за відкритими списками партій – все це блокувалося роками, але сталося за останніх кілька місяців боротьби активістів на вулиці та депутатів у Парламенті. Навіть законопроект про творення Антикорупційного суду нарешті зареєстровано Президентом, який, мабуть, найменше цього хотів. Нехай цей проект ще далекий до  документа, який повинен зруйнувати стару систему.

Відставка Єгора Соболєва з посади голови Антикорупційного комітету

Останнього пленарного засідання у 2017 року парламентарі прийняли відразу низку важливих законів, деякі з яких стали по-справжньому скандальними та вчергове розкололи українське суспільство.

Формальним приводом для зняття Соболєва з посади стало «порушення ним регламенту». Зрештою Соболєва – таки зняли з посади. За це проголосували 256 депутатів, найбільше голосів дали фракції БПП та Опозиційного блоку.

Як голосували тринадцятеро Вінницьких нардепів

В цьому питанні нардепи-вінничани були одностайні: усі були присутніми в залі, ніхто не утримувався від голосування. Зняти з посади Єгора Соболєва захотіла абсолютна більшість вінничан у Верховній Раді. Свої голоси за це рішення віддали Микола Кучер, Петро Юрчишин, Олександр Домбровський, Юрій Македон, Сергій Кудлаєнко, Іван Спориш, Іван Мельничук, Руслан Демчак, Андрій Тетерук, Олексій Порошенко, Геннадій Ткачук та Григорій Заболотний.

Лише один депутат серед усіх вінницьких – позафракційний Сергій Мельничук – проголосував проти такого рішення.

9 результатів Єгора Соболєва на посаді

 1. Повна відкритість та прозорість роботи комітету.
 2. Запровадження конкурсу на зайняття посади директора НАБУ.
 3. Ініціював відставку Генпрокурора Віталія Яреми.
 4. Надано САП автономію від Генпрокуратури, у Парламенту відібрали право висловлювати недовіру директору НАБУ, заснували інститут детективів і встановили їм високі зарплати. Цим законом дозволили затримувати топ-чиновників, які підозрюються в корупції, ще до отримання санкцій суду.
 5. Запровадження е-декларування. Завдяки відкриттю цієї інформації
  тепер журналісти та й громадяни самостійно мають змогу контролювати яким майном володіє не лише посадовець, але й вся його родина, друзі та помічники.
 6. Урядом Арсенія Яценюка був підготовлений закон про протидію політичній корупції. Ним запроваджено фінансування партій за рахунок платників податків та відкриті звітність про витрати партій.
 7. Виявлено корупцію у 383 законопроектах. Жодна з корупціогенна норма досі не стала законом.
 8. У 2016 році головним результатом стало запровадження е-декларування. І змусили Агенцію із запобігання корупції такі оголосити старт е-декларування. Єгор Соболєв став першим посадовцем, який подав приклад і заповнив е-декларацію, коли система лише тестувалася.
 9. Найкращими провідниками та популяризаторами антикорупційного законодавства стали Антикорупційне бюро та Антикорупційна прокуратура.