Новини

2017-08-16

Вінничани так і не мають можливості споживати якісну воду з-під крану

Уже досить довгий час серед вінничан триває гостра дискусія щодо якості питної води у місті. Не залишились осторонь цього питання й місцеві депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» , які неодноразово підіймали дане питання на позачергових сесіях та комісіях обласної ради, зверталися до керівництва держави, області та міста, щоб вирішити проблему і дати можливість людям споживати воду, яку можна пити.

Так, на думку голови постійної комісії обласної Ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та енергоефективності Андрія Ковальова, відсутність контролю за аграріями з боку екологічної інспекції, зарегульованість течії річки, непроведення десятками років робіт з очистки від мулу, відсутність земснаряду, а найголовніше стратегії вирішення цієї проблеми рано чи пізно призведе до катастрофи.

Не дивлячись на переконання посадовців, що вода безпечна для вживання, експерти стверджували, що у кранах технічна рідина непридатна навіть для купання. Ситуація загострювалася та набирала обертів. Мешканці міста та області майже щодня зверталися зі скаргами на якість питної води. За цей час довелося досліджувати її фізико–хімічні та бактеріологічні властивості. І що цікаво, результати усіх здивували, адже всі показники знаходилися в межах норми, окрім запаху (в 1.5 рази більше норми) та марганцю (в 1.9 разів більше норми).

У ході дискусії з приводу критичної ситуації, яка склалася у місті, керівники КП «Вінницяводоканал» та Держекоінспекції запевнили усіх, що проектно-кошторисна документація на очисні споруди вже проходить експертизу; земснаряд буде закуплено для очистки річки вже до кінця року; екологічна інспекція жорстко буде контролювати берегові зони; місто готує масштабні заходи по реконструкції та заміні водогонів.

Наприкінці червня поточного року начальники лабораторії КП «Вінницяводоканал» та екологічної інспекції звітували щодо стану якості питної води у місті та щодо заходів, які проведені по виявленню джерела забруднення річки Південний Буг. Як виявилося, місто і область виділили кошти на закупку одразу двох земснарядів для очищення річки.

Наразі запах води став більш приємніший, але чи безпечна вона? Питання якості питної води в місті й досі залишається актуальним.

20046704_1639410109405382_5688762135384369957_n

– Якщо найближчим часом серйозно не зайнятися цією проблемою, ситуація з водою у нашому місті може бути критична. Тому разом з депутатом Вінницької міської ради Володимиром Околітою та громадськими активістами ми написали проект на Бюджет громадських ініціатив «Якісна питна вода – запорука нашого здоров’я». Цей проект передбачає побудову перших двох безкоштовних артезіанських свердловин у мікрорайонах «Слов’янка» та «Варшава» для забезпечення мешканців міста Вінниці якісною питною водою, – наголосив депутат Вінницької обради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Ковальов.

На думку фахівців артезіанська свердловина не вирішить глобально проблему з питною водою у місті чи області. Вони стверджують, що лише якісне централізоване водопостачання надасть шанс вінничанам спокійно вживати воду з-під крану.  На сьогоднішній день керівництво «Вінницяводоканалу» вже оголосило суму тендеру для повної реконструкції усієї системи водопостачання – 40 млн €. Термін виконання робіт – близько двох років.

Отож залишається чекати та активно спостерігати за ходом виконання робіт. Але достеменно відомо, що і громада, і депутати налаштовані рішуче з цього питання. Вони запевняють, що якщо ситуація не зміниться найближчим часом, то будуть змушені піднімати питання щодо зміни посадовців вищезазначених установ. Адже вода у Вінниці має бути якісною.