Новини

2018-03-19

Вінничани знову скаржаться на неприємний запах води з-під кранів

Потепління минулого тижня спровокувало неприємний запах води з Південного Бугу, яка потрапляє до домівок вінничан. Чергова хвиля  стурбованості здебільшого поширилась у мікрорайонах «Поділля», «Академічний» та «Сабарів». Та загалом вже протягом багатьох років якість питної води у місті залишає бажати кращого.

Основні причини – це відсутність комплексної реконструкції двох водних станцій, очисних споруд та очистки дна річки Південний Буг земснарядами.
Для вирішене першої у «Вінницяоблводоканалі» сподіваються на кредит від Світового Банку розміром більше 40 млн. $.

У разі отримання цих коштів відбудеться капремонт двох водних станцій, де фактично відбувається підготовка води до подачі жителям Вінниці. Орієнтовний час виконання робіт 2-3 роки. Місто ж виділило більше 10 млн. на заміну мережі водопостачання.

Очисні споруди – це запах у повітрі. На них цього року виділяють з екологічного фонду близько 20 млн. грн. Орієнтовний час розробки проектно-кошторисної документації та виконання робіт теж два роки.
Ці заходи значно зменшать неприємний запах у повітрі.

«Протягом останніх років я постійно звертався до різних інституцій влади з проханням звернути увагу на незадовільний стан річки Південний Буг. Це єдине джерело водопостачання у нашому місті. Нарешті Вінниця уже має свій земснаряд для очистки дна від мулу. У разі якісно розробленого плану очистки русла та притоків, якість питної води в наших оселях покращиться», – зазначає депутат Вінницької обласної ради від «Самопомочі» Андрій Ковальов.