Новини

2018-05-30

Вінницькі депутати підтримали переселенців (ВПО) та звернулися до парламентарів

25 травня депутати Вінницької міської ради на пленарному засіданні сесії  одноголосно підтримали звернення до депутатів Верховної Ради щодо підтримки законопроекту №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян».

Вінниця стала п’ятим містом в Україні, де місцеві громади разом із депутатами  лобіюють забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. На розгляд сесії звернення, після громадських обговорень, було винесено депутатом міськради від «Об’єднання «Самопоміч» Олегом Ткаченком. Під час голосування міський голова Сергій Моргунов наголосив про необхідність і своєчасність прийняття цього законопроекту.

Законопроект 6240 передбачає внесення змін до Закону «Про Державний реєстр виборців» та суміжних інших нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виборчих прав ВПО (внутрішньо переміщених осіб) в Україні у всіх видах виборів. Законопроект також дозволить голосувати громадянам України за їхнім фактичним місцем проживання враховуючи спрощення процедури реєстрації виборців та усунення прив’язки виборчої адреси виборця до реєстрації його місця проживання.

Нагадаємо, що 27 березня 2017 року 24 народні депутати України зареєстрували проект Закону № 6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”. За даними Мінсоцполітики у 2017 році в Україні налічується 1 584 859  внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Таким чином, 4% українських виборців, які змушені були покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, не мають можливості повноцінно реалізувати свої політичні права.  Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи вже три роки не можуть голосувати на місцевих виборах та на парламентських виборах в одномандатних округах.