Новини

2019-03-22

Влада витрачає десятки мільярдів на підкуп

Аби зберегтися при владі, чинна влада напередодні виборів вчиняє порушення на мільярди гривень. Мова, зокрема, про непрямий підкуп виборців, який ігнорується правоохоронцями.

По-перше, розповідає народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова, мова про разові виплати пенсіонерам з коштів, сплачених до державного бюджету власниками розмитнених автомобілів на іноземній реєстрації.

Парламентар наголошує: «Ці 2 410 гривень виплатять різними частинами. Першу частину виплатять у березні, другу – у квітні. Тобто, перша виплата до голосування, після голосування – друга виплата. Це отримають 2 мільйони пенсіонерів з низькими пенсіями».

Ще одна форма, яку також можна вважати непрямим підкупом – це виплата субсидій живими грошима. Тетяна Острікова каже: «Великий» збіг, що 4 мільйони домогосподарств отримають півтори тисячі гривень готівкою перед виборами».

Політик продовжує: «Наступне ноу-хау – це роздача матеріальної допомоги за програмою «Турбота». Про це, до речі, заявляв і міністр внутрішніх справ. У Києві, Одесі, Харківській та Київській областях в штабах відбирають соціально незахищених людей і пропонують їм матеріальну допомогу в обмін на їхній голос.

Якщо людина погоджується, її вносять до переліку, і управління соціального захисту виділяє їй матеріальну допомогу».

Четверта схема непрямого підкупу чинною владою українців – коли на сесіях рад в обласних центрах перерозподіляють бюджет і видатки на школи, стадіони, лікарні виділяють на матеріальну допомогу.