Новини

2018-07-10

Вночі в Бару міцні напої не продаватимуть

Верховна Рада України дозволила органам місцевого самоврядування самостійно визначати час продажу алкоголю, ухваливши відповідний закон 22 березня 2018 року. Відтак своїм правом скористалися уже у восьми обласних центрах.

Райцентри Вінниччини теж один за одним приймають відповідні рішення. Наприклад, у Могилів-Подільському обмеження на продаж алкоголю діє з 22:00 до 09:00 щодня, крім вихідних (субота, неділя) та святкових днів. Немирівська міська рада обмежила продаж алкоголю в магазинах та МАФах з 21:00 до 8:00. У Тульчинскій ОТГ заборонили продаж міцних напоїв поблизу закладів освіти, культури та спорту та навіть в торгових закладах при АЗС.

Рішення про нічну заборону продажу алкогольних  напоїв,  пива (крім  безалкогольного), слабоалкогольних  напоїв та вин було прийняте на сесії Барської міської ради. «Відповідне письмове звернення про заборону продажу міцних напоїв подав до міської ради депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Маковецький», — коментує секретар Барської міськради, депутат від «Самопомочі» Віктор Подуфалов. — Перед цим було ще усне звернення від депутатів. На сесії переважна більшість депутатів підтримали таку ініціативу, бо всі розуміють згубний вплив зловживання міцними напоями. Алкоголь заборонено продавати на території міста з 23 години вечора до 8 години ранку. Обмеження діятиме безстроково і стосуватиметься усіх торгових точок, окрім готельно-ресторанних закладів».

За словами правоохоронців, більшість тяжких та середньої тяжкості злочинів скоюють саме під дією алкоголю і запроваджені табу на його продаж мають покращити  криміногенну ситуацію та відчутно поліпшити спокій міст і містечок у нічний час.

Алкоголь