Новини

2018-11-16

Волонтери: великі справи – великих сердець

Із початком війни на сході України у волонтерському русі України з‘явився особливий напрям ─ військові волонтери та госпітальні волонтери.

Звісно, до руху приєдналася відома своїм добрим, великим серцем волонтерка, голова Літинського осередку «Самопомочі» Зоя Міклеіна.

«На Вінниччині багато людей, які з самого початку війни допомагають бійцям на передовій та в госпіталі, ─ говорить Зоя Міклеін. ─ Передовою, здебільшого, займаються старші волонтери, а студенти-медики волонтерствують у шпиталях. Але часто ми об‘єднуємо сили. І студенти їдуть з допомогою на передову, а старші волонтери навідуються у шпиталь».

Така зустріч нещодавно відбулася у Вінницькому шпиталі ─  старші та досвідчені волонтери завітали  до захисників, які проходять курс лікування та реабілітації у Вінницькому санаторії Військово-медичного центру ВПС України».

Зоя Міклеіна говорить, що цього разу допомогли госпітальні волонтери «Миротворець України». Вони розповіли про військових, які прибули з війни, у яких палатах і поверхах. Про їхні нагальні потреби, а вже старші волонтери забезпечили захисників необхідним.

«Окрім допомоги, з бійцями багато говоримо про те, що турбує їхнє серце й душу, ─ розповідає волонтерка. ─ Здебільшого, головною потребою захисників є саме спілкування».

Госпітальним волонтерам передали для хлопців теплу одежу та засоби гігієни. Така волонетерська співпраця дозволяє обмінятися досвідом роботи волонтерам різних напрямів. Що дуже корисно у розвитку волонтерського руху.

«Ми обмінялися досвідом роботи у своїх сферах, що в майбутньому допоможе кожному з нас. Волонтер завжди підставить своє плече, бо це вже спосіб життя. Український волонтер ─ це може бути і бабуся, яка плете теплі шкарпетки бійцям, і дитина, яка намалювала малюнок, і меценат, який надіслав мільйон доларів на допомогу воїнам. Але це, перш за все – ті, кому небайдуже», ─ зазначила Зоя Міклеіна.

 Літин Волонтери (2)