Новини

2017-08-02

Види на врожай, медалісти, спалах африканської чуми

Теми, які на Вінниччині стали актуальними цього тижня, обговорили на щотижневій нараді у голови Вінницької обласної ради Валерія Коровія та в.о. голови Вінницької обласної ради, голови обласної партійної організації «Об’єднання «Самопоміч» Ігоря Хміля.

Зокрема, йшлося про освітні рейтинги Вінниччини за результатами ЗНО в розрізі всієї України. За показниками, кількість цьогорічних абітурієнтів, порівняно з минулим роком, зменшилась майже на 3тисячі. 859 учнів на початку минулого навчального року претендували на «золоту» медаль, та 383 з них її не підтвердили. Також статистика показує низький навчальний рівень учнів із сільської та селищної місцевості. Вихід є, запевняють освітяни, це створення опорних шкіл. Вже з 1 вересня 12 таких навчальних закладів функціонуватимуть у Вінницькій області.

Також заслухали оперативну інформацію про ситуацію за окремими галузевими напрямами.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук повідомив, що жнивна кампанія на Вінниччині набирає обертів. За минулий тиждень, незважаючи на дощову погоду, врожайність зросла. Вже відомо, цьогоріч  цукор виготовлятимуть сім цукроварень.

Поінформували про необхідність створення системи енергетичного менеджменту. 126 бюджетних установ області потребують комплексного підходу до енергозбереження. Перший крок – моніторинг енергозбереження, який має зменшити на 5-6% усі витрати. До кінця цього року 50 об’єктів повинні бути енергетично обстежені, наполягає Валерій Коровій. В пріоритеті – заклади охорони здоров’я, освіти та соціального захисту обласного підпорядкування.

Новий спалах африканської чуми на Вінниччині. В селі Мигалівці Барського району в приватному господарстві  за 2 дні від хвороби загинуло 22 тварини. Господарі підприємства вимушені були знищити усе поголів’я в цьому господарстві, 433 свині. Під загрозою також близько п’яти сотень тварин у всьому селі.

Особливу увагу керівники області просили колег приділити питанню антикорупції в усіх галузях.

Що стосується рішень позачергової 23-ї сесії Вінницької обласної ради, то Ігор Хміль поінформував, що всі вони перебувають у роботі та взяті до виконання.

1 2 3 4 5 6