Новини

2018-10-30

Яблучна феєрія в Бару

«APPLE BAR 2018»: Бар вдруге зустрів  гостей та учасників яблучного фестивалю

Цьогорічна програма включала дві частини: перша у вигляді  форуму з розвитку сільських територій. Це – для виробників, оптових і дрібнооптових покупців яблучної продукції, а також для тих, хто займається агротехнологіями.

Друга частина – фестиваль-ярмарок, на якому всі охочі демонстрували свої результати та здобутки в області агробізнесу, а також різного роду промислові й творчі надбання. Фестиваль-ярмарок задуманий як майданчик для виробників та споживачів яблучної продукції, аби надати їм можливість  знайти  одне одного для співпраці.

Гостей фестивалю чекали сюрпризи від «Гастрогіда Вінниччини» Олени Павлової та місцевих кулінарів. Запашну виноградну нотку до яблучного коктейлю додали виробники вин із Закарпаття. Дивували реконструкціями  майстри «Клубу історичної реконструкції «Сварог». Майстер-класи з гончарства і розпису зібрали багато охочих залучитися до гончарного мистецтва. Дивували людей майстерністю ковалі. Також усі були у захваті від різноманітної концертної програми. Неймовірно цікавим і пізнавальним для гостей фесту став мистецько-практичний пленер, на якому можна було спостерігати справжнє відродження Барської кераміки. Зачаровували і звеселяли людей організовані чудові фотозони, бо фото на згадку можна було зробити на будь-який смак.

«Вже постійними учасниками заходу можна вважати вихованців Чернятинського коледжу ВНАУ й Тульчинського коледжу культури, а також дітей нашого місцевого дитячого  центру «Еверест». На фест вони завітали вже вдруге, – говорить, мер Бару і представник «Самопомочі» Артур Цицюрський. –  Звісно, що така масштабна співпраця і гуртування людей у такому форматі з різних галузей життєдіяльності – актуальні для ОТГ та важливі для її розвитку. Впевнений, що АPPLE BAR зростатиме, відроджуючи та популяризуючи традиції та культуру, народного промислу та ремесла».

Про успіх фестивалю говорять і організатори заходу.

«Зважаючи на збільшення учасників, захід безумовно має успіх. І головне в ньому те, що Барська ОТГ та аграрії не тільки району, а й усієї України нині мають гарний майданчик і нагоду для спілкування й співпраці. Ми зробили все залежне від нас, аби всі відчули теплу й дружню атмосферу, – розповідає організаторка APPLE BAR Тетяна Демінська. – Хоча наш APPLE BAR за усіма критеріями формально ще маля. Та сподіваємось, що він зростатиме, міцнітиме і радуватиме не лише Барчан. Маємо надію, що колись наше маля стане не тільки всеукраїнського, а й міжнародного рівня фестиваль».

Про успіх заходу – член ПП «Об’єднання «Самопоміч»  Віктор Подуфалов: «Багато учасників фестивалю приїздили до нас вдруге. І можна вважати, що нам вдалося виправдати очікування учасників у результативності співпраці та участі загалом».

davdavdav dav dav dav dav dav dav dav  dav