Новини

2018-02-02

Як розпорядилися благодійними внесками пацієнтів

Від квітня минулого року Тростянецька центральна районна лікарня (ТЦРЛ) – єдина в області районна лікарня, де благодійні внески від хворих приймають у безготівковій формі. Відвідувач лікарні, почувши прохання від медперсоналу сплатити благодійний внесок, йде для спеціально встановленого терміналу і простим натисненням кнопки платить гроші, а до медкабінету вже йде з квитанцією.

Зазначимо, що відповідний проект рішення свого часу розробив та впровадив депутат обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль. А на районному рівні такий проект рішення ініціювала Наталія Гора – депутат Тростянецької районної ради від «Самопомочі».

Термінал в лікарні встановлено в квітні, в травні райрада прийняла рішення про створення Громадської наглядової ради при цьому комунальному закладі. Наглядова рада погоджує витрачання благодійних внесків на ті, чи інші потреби лікувального закладу. Громадська наглядова рада в минулому році збиралася чотири рази і погоджувала витрати, які планувала адміністрація ТЦРЛ.

Отже, через електронний термінал минулого року люди сплатили 77 тис.743 грн. ( в середньому  8638 грн. на місяць). На ці гроші купили медінструментів – на 10 тис., медобладнання для реанімаційного відділення – на 16,8 тис. грн., бланків – на 15, 8 тис. грн., господарчих товарів для акушерського відділення – на 7,5 тис. грн. Купили дві тумбочки в палату для інвалідів за 640 грн. В цілому для лікарні придбали господарчих товарів на 11,5 тис. грн. та запчастин для машин невідкладної допомоги на 13,4 тис. грн. Півтори тисячі гривень витратили на обслуговування комп’ютерної техніки та продукти для «пільговиків».

Не стверджуємо, що благодійні внески сплачуються виключно через термінал, хоч рішення обласної та районної рад є обов’язковими. Лише сам пацієнт несе відповідальність за те, яким чином сплатити цей внесок у лікарні. Але інструмент контролю за грішми пацієнтів політична партія «Об’єдання «Самопоміч» на Вінниччині надала: як наглядовій раді, так і людям.

DSC03803