Новини

2018-09-11

Як стати господарем свого будинку

Сьогодні відповідальність за багатоквартирні будинки несуть його співвласники. Управління будинком розподіляється на два види – ОСББ та управлінська компанія. Однак у будь-якому випадку мешканці мають право контролювати рух коштів, залучати додаткові кошти для ремонту і вимагати від управителя якісне виконання його обов’язків.

Отже, як управляти своїм будинком, аби  комфортно жити в ньому та не витрачати зайвих коштів?

Координатор Національного проекту «Будь господарем власного будинку» від Політичної Партії «Об’єднання «Самопоміч» у Вінницькій області Володимир Околіта говорить:  «Найефективніший спосіб – це створити організацію співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). За таких умов мешканці самі можуть вибрати особу, яка керуватиме справами, а також бухгалтера, юриста та управлінську компанію; укладати договори та брати участь в програмах співфінансування (70% – від міськради і 30% –  від мешканців будинку). Для створення ОСББ необхідно отримати згоду від 51% співвласників будинку. Звісно, відразу після створення ОСББ в будинку не вирішаться всі проблеми, проте вже буде можливість запускати механізми розвитку будинку».

Також він зазначив, що успішний розвиток багатоквартирного будинку залежить від трьох факторів: згуртовані мешканці, хороший домоправитель та контроль за виконанням будь-яких робіт. Проте  складно об’єднати всіх мешканців, організувати збори та якісно їх провести, а, головне –  офіційно їх оформити. Адже іноді у пересічних мешканців не вистачає знань.

А депутат Вінницької обласної Ради від «Самопомочі» Андрій Ковальов роз’яснює: «Ми розуміємо, що сферу ЖКГ необхідно розвивати, підтримувати старших по будинках та управителів ОСББ. Якщо виникають ситуації, коли необхідно роз’яснити деякі зміни до законодавства, процедури залучення коштів та вирішення складних питань – ми приїздимо на збори з експертами, аби проконсультувати населення. Щодо освіти, то ми організовуємо «Школу ефективного домоправителя. Надаємо майже всі основні та важливі знання й інформацію, залучаючи експертів у сфері ЖКГ на семінари, які проводимо у Вінниці».

Також Андрій Ковальов розповів, що усі заходи в напрямку ЖКГ відбуваються в рамках Національного проекту «Будь господарем власного будинку».

«На сьогодні нами створено експертне середовище. Отже, можемо допомогти  співвласникам будинків у проведенні зборів, вирішенні складних завдань, а також консультувати. Слід зауважити, з початку впровадження проекту ми провели 10 зустрічей, як з мешканцями біля будинків, так і в наших офісах», – говорить депутат.

У разі необхідності консультації, а також підтримки в проведенні зборів, звертайтеся за номером телефону 063 – 470 – 00 – 44.