Новини

2018-10-05

Як зекономити на ремонті співвласникам багатоквартирних будинків

Про це розповіли людям на чергових зборах депутат Вінницької міськради від «Самопомочі» та координатор проекту Володимир Околіта та депутат Вінницької обласної ради від «Самопомочі» Андрій Ковальов.

На шляху реалізації проекту від “Самопомочі” “Будь господарем свого будинку” на кожних зборах співвласників багатоквартирних будинків депутати стикаються з певним переліком питань. Зокрема, люди цікавляться проблематикою капітальних та поточних ремонтних робіт будинків та прибудинкових територій, а також можливістю проведення рентних робіт, які є досить вартісними.

Аби надати вичерпну інформацію людям, депутати доступно розібрали основні механізми, які дають можливість зекономити на ремонті, інформуючи населення про це на зборах

Володимир Околіта говорить, що перший механізм передбачає для співвласників багатоквартирних будинків старших 1970 року будівництва, при створенні ОСББ після 1 січня 2019 року – виконання 2-х капітальних ремонти, однак в різні роки (1 конструктивний елемент на рік). Якщо будинок побудований після 1970 року, тоді співвласники отримають 1 капітальний ремонт одного конструктивного елементу свого будинку без обмеження бюджету.
«Другий механізм – постійно діюча програма по співфінансуванню 30/70 (30% оплачують мешканці, а 70% – міська рада), – коментує Володимир Околіта. – Така програма діє як для ОСББ, так і для багатоквартирних будинків, які знаходяться на обслуговування управлінських компаній”.

Третій механізм роз’яснює Андрій Ковальов: “Згідно нової редакції Закону про ЖКГ та постанови Кабінету Міністрів України щодо «Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком» в розділі «Порядок надання послуги з управління» пункти 21-24 описують процедуру накопичення коштів на капітальний ремонт. Кошти такого рахунку є власністю співвласників багатоквартирного будинку та використовуються виключно за цільовим призначенням”.

Тож, зібрані кошти можна використати на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку.

 Господарь_3 _програми (1) Господарь_3 _програми (2)Господарь_3 _програми (4) Господарь_3 _програми (5) Господарь_3 _програми (6) Господарь_3 _програми (7)