Новини

2018-08-15

Найбільше людей турбують питання землі, спадщини і соціальних виплат

Юристи Вінницької обласної організації  «Об’єднання «Самопоміч» надають юридичні консультації мешканцям Вінниччини щодня, окрім вихідних. Люди активно звертаються за правовою допомогою та отримують вичерпні консультації від наших фахівців.

Із незвичним питанням звернулася до юристів «Самопомочі» вінничанка пані Галина, яка майже все життя пропрацювала в Казахстані. І свій трудовий стаж здобула у цій країні.  А вже 1993 року Галина Василівна повернулася до України, звідки була родом. Оскільки грошовою одиницею у СРСР був рубль, а в Україні – гривня, то виникла потреба перевести її заробітну плату з відповідним коефіцієнтом у гривні. Пенсійний фонд зробив це аналогічно до того, як це рахувалося для людей, котрі працювали на території України в часи СРСР.

Перебуваючи у складі СРСР, розміри заробітної платні в Казахстані та Україні різнилися. Отже, конвертувати рублі у гривні для різних країн потрібно було за різними коефіцієнтами, залежно від країни отримання заробітної плати. Так, пані Галина, отримуючи в Казахстані пристойну заробітну плату, зараз змушена боротися за справедливу пенсію в Україні.

Юрист Вінницького обласного осередку «Самопомочі» порадив пані Галині звернутися до Посольства Республіки Казахстан в Україні. Адже за сприяння посольства можна отримати виписки із розпорядження про призначення пенсії з підприємства, де Галина Василівна працювала, а також переклад українською мовою для опрацювання Пенсійним фондом і перерахунку їй пенсії.