Новини

2017-10-21

За вбивство пішоходів українські водії сідають до в’язниць

Але не всі і не завжди…

Моторошні ДТП, фатальні зіткнення, де головні герої – заможні та впливові, в Україні стаються ледь не щомісяця. А історії та судові процеси, ніби написані за одним сценарієм.

Безкарність є чи не головною ознакою смертельних ДТП за участі впливових осіб і тих, які сідали за кермо у стані алко- чи наркосп’яніння. Вони симулюють хвороби, зникають, домовляються з родичами загиблих, і навіть якщо їм не вдається уникнути покарання – воно призначається або умовне, або злочинці виходять раніше строку.

Чималий відсоток з усіх скоєних автопригод в Україні – за вини водіїв, які перебували у нетверезому стані. У Вінницькій області лише з початку цього року і до вересня сталося 39 ДТП за участі кермувальників у стані алко- чи наркосп’яніння. В таких пригодах загинуло 6-ро вінничан, травмованих – 46.

Жахлива трагедія, яка забрала 5 життів, а скаліченими залишила 6-х харків’ян і у якій (за попередніми версіями) винною є 20-річна «мажорка», сколихнула всю країну. Ще зарано говорити про будь-які подібні звинувачення без офіційних експертиз та остаточного рішення суду, однак українці дуже емоційно відреагували на моторошну ДТП у соціальних мережах.

Експерт з транспорту та за сумісництвом депутат Вінницької міської ради від «Самопомочі» Олександр Зєрщиков коментує повідомлення про те, що в ході слідства також перевірятимуться обставини отримання водійського посвідчення водійкою «Лексуса»:

17309438_1239805449421765_7230726795978591597_n

– Хто не знає, розкрию таємницю: більше половини автошкіл України не надають навіть того мінімуму при навчанні, який закріплений законодавством. За моїми власними джерелами, 90% водіїв, які навчалися в автошколах останні 10 років, не від’їздили під час навчання і половини обов’язкових годин водіння !!!! При обов’язкових 40 годинах водіння (на категорію В), автошколи можуть дати 10-15-20 годин і інструктор, говорить, що ВСЕ – учень готовий до здачі іспиту! Далі схему ви розумієте…

Олександр Зєрщиков наполягає, аби «мажори-депутати», які не приймають нормальні закони задля зниження кількості ДТП, та «мажори-міністри», які не можуть навести лад у своїх міністерствах, в тому числі внести зміни до Правил дорожнього руху, брали й на себе відповідальність за кожне втрачене життя. Україна – єдина країна в Європі, де немає фотофіксації порушення ПДР!

– Покажіть приклад, «мажори-чиновники», залучіть до відповідальності хоча б одного екзаменатора за корупцію, посадіть хоча б одного інструктора автошколи, який підробляє підписи учнів. Покарайте директора за видачу горе-водіям документів з автошколи, які навіть не ходили до неї! Скільки за роки незалежності притягнуто до відповідальності екзаменаторів, начальників МРЕВ, ДАІ, директорів автошкіл? – не стримує своїх емоцій “самопомочівець” Олександр.

Трагедія у Харкові має вкотре нагадати учасникам дорожнього руху про культуру поведінки на шляхах, важливість дотримання правил і пильності за кермом.