Новини

2018-09-25

За відкритий процес бюджетоскладання виступає Ігор Хміль

Прозорість бюджетного процесу – тема прес-конференції, яку провів для вінницьких журналістів голова Вінницької обласної організації «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль.

«Актуальність питання в тому, що я виношу проект рішення про бюджетний регламент на розгляд депутатського корпусу. Бюджетний регламент дозволить зробити бюджетоскладання зрозумілим і відкритим для громадськості, – говорить Ігор Хміль. – Вважаю, досить формувати обласний кошторис кулуарно, за зачиненими дверима. Необхідно, щоб люди та всі, а не окремі депутати, мали вагомий вплив на розподіл коштів. Тим більше, бюджет складають виключно грошима платників податків, тобто людей і створених ними підприємств, а не державним коштом».

Говорилося й про те, що багато депутатів облради за відкритість. Та певні обранці дуже не хочуть прозорості, і всіма способами намагаються «втопити» його на етапі голосування в комісіях. Адже прийняття бюджетного регламенту не дозволить їм продовжувати маніпулювати людьми. Також вони не матимуть більше можливості приписати собі здобутки у реконструкціях, відновленнях, ремонтах, заходах.

«Так вони роблять зараз, але не за власні кошти, а за гроші, які сплатили люди у вигляді податків. Бюджетний регламент допоможе витрачати кошти дійсно там, де це потрібно, а не там, де можна «роздерибанити» і розікрасти», –коментує Ігор Хміль.