Новини

2016-12-15

Засідання фракції перед бюджетною сесією облради

14 грудня відбулося засідання фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Вінницькій обласній раді. На засіданні були присутні всі члени фракції: її голова Вадим Соляник, депутати Сергій Стаднік, Ярослав Хребтій, Ігор Хміль, Андрій Ковальов, Євген Власюк, Ірина Колісник.
Йшлося про позицію фракції та голосування з питань, винесених на чергову 13 сесію обласної ради, яка запланована на 20 грудня 2016 року. Ця сесія буде бюджетною – йтиметься про затвердження кошторису області на наступний рік. Крім того, до порядку денного сесії включено ще 60 питань, тож сесія прогнозується дискусійною і затяжною.
Депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» теж ініціюють чимало звернень та проектів рішень. Зокрема, це звернення до вищих органів влади Вадима Соляника та Андрія Ковальова щодо збагачення борошна фолієвою кислотою як запобіжник розвитку вад неавральної трубки у новонароджених дітей. На сесії планується затвердити звернення до парламенту ініціювати прийняття закону про особливості застосування ЗСУ в умовах неоголошеної війни чи при терористичній загрозі (автор звернення – Ігор Хміль). Ярослав Хребтій виступив автором звернення щодо необхідності зміни підходів до формування штату медичних працівників. Андрій Ковальов став автором звернення до Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака з приводу постійного погіршення стану питної води у річці Південний Буг, а також ініціює внесення змін до обласної програми і запровадження постійного моніторингу стану питної води в області.
Найбільшого резонансу набуває проект рішення від депутата Ігоря Хміля про запровадження виключно електронної сплати благодійних (добровільних) внесків на користь закладів охорони здоров’я, які перебувають в комунальній власності. Планується запровадження сплати коштів виключно через термінали, щоб унеможливити готівковий обіг таких коштів і зменшити зловживання, про які всі говорять, але достеменно довести якісь цифри в нинішніх умовах не вбачається можливим. Проект рішення підтриманий профільною комісією (голова – депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ярослав Хребтій), але вже сесія покаже, наскільки депутатський корпус області готовий навести лад з сплатою та використанням цих внесків.