Новини

2018-11-02

Здорове життя по-літинськи

У рамках  проекту «Здоров’я  літинчан» на базі Літинського районного осередку «Самопомочі» усі бажаючі можуть прослухати ознайомчі та профілактичні лекції з районними лікарями. Завдяки проекту люди мають можливість розширити свої знання у сфері медицині. Заняття відбуваються щомісяця, а теми вибирають саме такі, які хвилюють слухачів.

Лекції складені так, аби інформація була зрозуміла і доступна для людей, при цьому науково обгрунтовані,  а також із урахуванням досвіду практичної медицини.

Під час занять люди дізнаються, як запобігти захворюванню, його розвитку та як зміцнити здоров’я. Лікарі, які проводять лекції наголошують, що медична профілактика – провідний напрям охорони здоров’я.

У жовтні семінар провів лікар-хірург  першої категорії  Літинської районної лікарні  Юрій Лавренчук. Цього разу слухачі дізналися про варикозне розширення вен нижніх кінцівок, причини захворювання, перші ознаки початку  хвороби, профілактику хвороби та ускладнень.

Статистикою визначено, що 49% населення України мають симптоми варикозу, та  не звертаються до лікаря  довгий час.

«Тому говорячи про варикозну хворобу під час своєї лекції,  я докладно зупинився на сучасних методах діагностики та лікування варикозу, – коментує Юрій Лавренчук. – Також ознайомив із провідними методами лікування захворювання на кожній його стадії. Про наслідки невчасного звернення пацієнтів до лікаря, які знаю з практики свого двадцятирічного медичного досвіду».

Керуюча справами Літинського районного осередку «Самопомочі» та кураторка проекту «Здоров’я  літинчан» Ольга  Семесь говорить, що лекції досить популярні серед літинчан.

«На лекціях наші слухачі можуть поглибити свої знання  з розповсюджених  хвороб, також  почути відповіді на свої питання, – коментує Ольга Семесь. –  Теми занять визначаємо шляхом опитування слухачів, наперед складаючи графік лекцій та тематику. Тож кожен може спланувати своє відвідування саме на ті лекції, тема якої його цікавить».

Ольга Семесь говорить, що за рік впровадження проекту є і постійні слухачі. Тому можна говорити про необхідність проекту та його результативність. Бо щоразу зацікавлених приходить все більше. І хто прослухав лекцію одного разу, наступного місяця запрошує друзів і знайомих.

«У планах – залучити до профілактичних лекцій дітей шкільного віку та їх батьків, аби запобігти хворобам і невчасного звертання до лікарів. А для дітей, вважаємо, буде цікаво знати, як берегти здоров’я змолоду», – зазначила кураторка.

За додатковою інформацією звертайтеся до офісу «Об’єднання «Самопоміч» у Літині за адресою: вул. Соборна,6, офіс 4. Телефон – 098 706 90 98.

44516081_1380354828761894_8783534954446323712_n 44520815_296794744474794_1501811791234072576_n